2020/2021

Nadeszły wakacje ...

 Nadeszły wakacje ...            Dzisiaj najstarsze dzieci z oddziału przedszkolnego wierszem, tańcem i piosenką żegnały grupę przedszkolną.             Czeka na dzieci szkoła, nowe obowiązki i wielki, ciekawy świat.         Życzymy Wszystkim, by każdy dzień spędzony w szkole był wspaniałą przygodą.     

Dzień Ojca

Dzień Ojca          Święto Taty to szczególny czas, by wyrazić wdzięczność i podziękowanie za miłość, troskę i opiekę.       Wszystkich Tatusiów zapraszamy do obejrzenia filmiku na szkolnym Facebooku i życzymy „samych pięknych zdarzeń, uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha”.            

Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka             Szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły dziś swoje święto  -  Dzień Dziecka.    Od rana na dzieci czekało wiele życzeń, niespodzianek i upominki. Radosne dziewczynki odwiedziły salon piękności, chłopcy bawili się ulubionymi zabawkami na piknikowych kocykach zajadając owoce i słodkości.             Następnie wszystkie dzieci bawiły się w małego chemika wykonując doświadczenia „Wulkan”, „Tęcza” z...

MAJOWE ŚWIĘTA

MAJOWE ŚWIĘTA       Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do rozbudzania tożsamości narodowej oraz kształtowania szacunku do historii naszego kraju i symboli narodowych.     Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego poznały znaczenie Konstytucji i symboli narodowych. Samodzielnie wykonały godło Polski. Zaznaczyły na mapce granice naszego kraju, nauczyły się wiersza „Barwy ojczyste”.       Wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy III zaśpiewały piosenki o charakterze patriotycznym.   Jesteśmy dumni...

Wielkanocne zwyczaje

 Wielkanocne zwyczaje      Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do radosnych Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć poznały zwyczaje świąteczne: zdobienie jajek, wykonanie palmy, przygotowanie koszyczka oraz chętnie wykonywały ozdoby wielkanocne.    Niech  te Święta przyniosą wiele radości w rodzinnym gronie.

Już wiosna, już Wiosna!

Już wiosna, już Wiosna!  Nadeszła w końcu ta pora radosna, już Wiosna. Jak co roku przedszkolaki świętowały nadejście Wiosny. Z tej okazji dzieci przygotowały symbol Zimy – Marzannę i  recytowały recytowały w jej towarzystwie wierszyki o zimowo – wiosennej tematyce.                   Następnie barwnym korowodem radośnie maszerowały z Marzanną na czele, aby zniszczyć ją zgodnie z tradycją.   Wracając do szkoły dzieci śpiewały piosenki na powitanie Wiosny. W sali przedszkolnej z zaangażowaniem...

Zimowe zabawy

Zimowe zabawy          "Zima lubi dzieci najbardziej na świecie..."               W tym roku zima nie szczędziła puszystego śniegu i mrozu. Przedszkolaki z wielką radością wykorzystywały te dary podczas zabaw na powietrzu.     Chętnie rzucały śnieżkami do celu,   lepiły śniegowe postacie,         rozpoznawały tropy zwierząt i badały głębokość zasp.     Podczas zajęć w sali dzieci chętnie wykonały zimowe ozdoby.    

"W karnawale modne bale"

"W karnawale modne bale"      Dzisiaj w oddziale przedszkolnym odbył się karnawałowy bal przebierańców. Od rana w sali pojawiały się postacie z filmów i bajek: królewny, księżniczki, elfy, aniołek, czarodziejki, trzech Spidermamów, Batman, strażak, policjant.           Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie bawiły się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas pląsów na sali było bardzo wesoło i kolorowo. Uśmiech  nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia....

Świąteczny czas

Świąteczny czas Dzieci z oddziału przedszkolnego długo przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji pięknie ubrały świąteczne drzewko,   wykonały prześliczne dekoracje i prace plastyczne   oraz nauczyły się wierszy, kolęd i pastorałek. 22 grudnia zniecierpliwione dzieci czekały na pierwsze spotkanie z kolegą Tobiaszem. Wizyta chłopca jego brata i mamy sprawiła nam wielką radość.   Wszyscy zgodnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych, śpiewali kolędy i pastorałki oraz tańczyli z Mikołajem.    

Czy przyjdzie do nas Mikołaj?

Czy przyjdzie do nas Mikołaj? Nasi milusińscy z utęsknieniem czekali na prezent od Mikołaja. Z tej okazji wykonali piękne prace plastyczne   recytowali wiersze i śpiewali piosenki o Mikołaju.   Obdarowane słodkimi upominkami uśmiechnięte dzieci wróciły do domu.    

 

 

 

 

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PONIEDZIAŁEK:

Żurek z jajkiem i majerankiem 300ml,  makaron z polewą z truskawek, jogurtu greckiego i śmietany 150g/100ml, kompot z jabłek lub woda z cytryną 200ml, Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 895 365
Wczoraj: 524
Dzisiaj: 8
Online: 4
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem