2017/2018

Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym

Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym22 kwietnia wypada Światowy Dzień Ziemi. W przedszkolu spędziliśmy cały poniedziałek 23.04 podróżując po naszej planecie, a nawet galaktyce, wyjaśniając znaczenie dbania o środowisko.  Wykonaliśmy prace plastyczne z Ziemią w roli głównej i pięknie wystąpiliśmy przed panią Dyrektor z proekologicznymi piosenkami oraz tańcem.

Kącik przyrody w oddziale przedszkolnym

Kącik przyrody w oddziale przedszkolnymW szkole znalazło się kilka drewnianych skrzynek, którym w przedszkolu nadaliśmy nowe życie. Wiosna już w pełni, więc czas założyć własny mini-ogródek. Zobaczyliśmy na filmach etapy wzrostu różnych roślin, a w ziemi znaleźliśmy piękny okaz dżdżownicy. Pierwsza była fasolka, potem, rzeżucha, a teraz mamy już cebule, marchewki, rzodkiewki, groszek, koper, maciejki i cynie daliowe. Nasiona mamy jeszcze w zapasie. Niech nam rosną! Rośliny również :)  

Wspomnienie Wielkanocy w przedszkolu

Wspomnienie Wielkanocy w przedszkoluCzas przygotowań do Wielkanocy w oddziale przedszkolnym był intensywny i kolorowy. Zrobiliśmy upominki świąteczne z wcześniej posianej rzeżuchy i kryształowych (cukrowych), kolorowych jajek. Na ścianie zawisły kolorowe pisanki wyklejane plasteliną i komponowaliśmy stroiki wielkanocne na konkurs gminny. Zorganizowaliśmy śniadanie świąteczne, a nasz stół wielkanocny wyglądał imponująco, ponieważ Rodzice zadbali o świąteczne przysmaki. Na koniec dzieci otrzymały upominki od Zajączka :)

Wiosna budzi zieleń

Wiosna budzi zieleńZ początkiem wiosny budzimy zieleń w naszej sali. Dziś posialiśmy rzeżuchę z myślą o nadchodzących świętach. Chcemy też wiośnie pomóc i budzimy nasze ziarenka fasoli, które tak dzielnie pomagały nam liczyć.  

Bajka o Kopciuszku w nowym teatrzyku pacynkowym

Bajka o Kopciuszku w nowym teatrzyku pacynkowymNasz nowy piękny teatrzyk uatrakcyjnił nam czwartkowe przedpołudnie. Z pomocą pięknych pacynek, dzieci zobaczyły bajkę pt. "Kopciuszek". Przy okazji poruszyliśmy temat bezinteresownej pomocy innym i wolontariatu, nawiązując do postaci dobrej wróżki.  

Nowa dostawa zabawek do oddziału przedszkolnego

Nowa dostawa zabawek do oddziału przedszkolnegoPo wspaniałej wycieczce do sali zabaw, kolejny dzień w oddziale przedszkolnym był równie piękny. A to za sprawą nowej partii zabawek zakupionej przez szkołę do sali. Mamy więcej dużych aut, lalek, puzzli, gier planszowych i namiot nakładany na stół. W naszej sali jest teraz przepiękny multikącik do wykorzystywania jako sklepik, czy teatrzyk, a do teatrzyku jest zestaw pięknych pacynek. Rozpieszczamy... :)

"W naszym pokoju pełno muzyki jest" - tydzień z muzyką

"W naszym pokoju pełno muzyki jest" - tydzień z muzykąTydzień z muzyką był pełen muzycznych doświadczeń. Poznawaliśmy różne instrumenty, graliśmy na nich, poznawaliśmy alfabet muzyczny, robiliśmy własne instrumenty z butelek i materiałów sypkich, graliśmy w dźwiękowe memo z jajek niespodzianek, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, utrwalaliśmy nawet literki z pomocą dzwonków chromatycznych.

Wizyta policjanta w przedszkolu "Zimą bezpiecznie"

Wizyta policjanta w przedszkolu "Zimą bezpiecznie"W piątek gościliśmy w oddziale przedszkolnym pana policjanta, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa zimą i nie tylko. Poruszane były tematy bezpiecznych zabaw zimowych, optymalnego zachowania w sytuacjach problemowych, jak np. podczas ataku psa, zasłabnięcia osoby bliskiej, itp. Na koniec dzieci otrzymały jeszcze w prezencie misiowe odblaski. Dziękujemy za wizytę!

Dzień Dinozaura - prehistoryczna podróż "zerówki"

Dzień Dinozaura - prehistoryczna podróż "zerówki"Dzień Dinozaura - obchodzony 26 lutego - był dla nas niezwykłą podróżą do świata dinozaurów. Nasze dzieci zmieniły się w małych archeologów i wielkich odkrywców, a przygoda była pełna ciekawych doświadczeń. Zaczęliśmy od dinozaurowych zabaw ruchowych na sali gimnastycznej. Potem okazało się, że znaleziono lodowe jaja z dinozaurami zamrożonymi wewnątrz. Musieliśmy je stamtąd wydostać, polewając ciepłą wodą. Były zabawy z wielkim sznurem, ale też z małymi sznurkami, z których powstały małe dinozaury wzbogacone o...

Dzień Kota u najmłodszych

Dzień Kota u najmłodszych17 lutego przypada światowy Dzień Kota. Z najmłodszymi obchodziliśmy go w poniedziałek 19-go. Koty i kotki towarzyszyły nam przez cały dzień w zabawach, tańcach i pracach plastycznych.  
Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 950 698
Wczoraj: 306
Dzisiaj: 221
Online: 3
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem