2016/2017

Kulinarna przygoda w klasie III

Kulinarna przygoda  w klasie III               Gofry, ach te gofry czym by bez nich był ten świat? Przekonali  się o tym uczniowie klasy III  uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego. Na początku nazywaliśmy  produkty  w języku kaszubskim,  potem przygotowaliśmy ciasto wzorując się na dawnych recepturach, piekliśmy, zadbaliśmy o ich estetyczny wygląd. A potem… do dzieła! I smacznego! Bo języka można uczyć się na różne sposoby!  

Zajęcia kulinarne w klasie IV i V – pieczemy gofry

Zajęcia kulinarne w klasie IV i V – pieczemy gofry                Na zajęciach języka kaszubskiego uczniowie wcielili się w rolę cukierników. Tematem  wypieków były gofry. Z wcześniej przygotowanych składników  przygotowaliśmy  ciasto na  całą stertę przepysznych gofrów. Uczniowie bardzo zaangażowali się w prace związane z przygotowaniem tych pyszności . Uczta była przednia, humory dopisywały, panowała miła atmosfera.  

Bardzo kaszubska sałatka w wykonaniu klasy I i II

Bardzo kaszubska sałatka w wykonaniu klasy I i IIBardzo kaszubska sałatka w wykonaniu klasy I i II Sałatka jarzynowa jest daniem, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Istnieje ona bowiem nie tylko w kuchni kaszubskiej, lecz również w innych regionalnych kuchniach Polski. Danie to było i jest do tej pory bardzo lubiane przez Kaszubów z kilku prostych powodów. Otóż produkty potrzebne do jego wykonania były i są ogólnie i powszechnie dostępne w kaszubskim gospodarstwie. Każdy gospodarz miał przecież warzywnik, a w nim warzywa , pole, a na nim ziemniaki, sad a w nim jabłka, kurnik, a w...

Jak kreatywnie wykorzystać plastikowe nakrętki na zajęciach języka kaszubskiego?

Jak kreatywnie wykorzystać plastikowe nakrętki na zajęciach języka kaszubskiego?         Plastikowe nakrętki dostarczają nam niezliczonych możliwości kreatywnej twórczości i zabawy, mogą stanowić również doskonały materiał do nauki przez zabawę, tworzenia gier  i pomocy dydaktycznych. Z odpowiednio połączonych plastikowych zakrętek mogą powstać bardzo ciekawe obrazy. W naszym przypadku są to elementy haftu kaszubskiego. Jak widać  ze wszystkiego można zrobić coś przydatnego.    
Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 950 686
Wczoraj: 306
Dzisiaj: 209
Online: 5
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem