2022/2023

Informator szkolny 2023-2024

 

Droga do szkoły ponadpodstawowej

 

 

Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych

       Szkoły prowadzone przez powiat lęborski rozpoczęły cykl Dni Otwartych dla uczniów klas VIII szkół podstawowych.

29 marca 2023 uczniowie klasy 8 mieli okazję do bezpośredniego zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/24, porozmawiania z uczniami i nauczycielami, obejrzenia bazy dydaktycznej, skorzystania z różnych atrakcji przygotowanych przez społeczność  szkół ponadpodstawowych w Lęborku, tj.:

  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2,
  • Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych,
  • Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu,
  • Powiatowego Centrum Edukacyjnego.
Wyjazd na Dni Otwarte Centrum Kształcenia Zawodowego w Lęborku oraz do zakładu pracy ZWAE

      9 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 7 i 8 mogli, korzystając z okazji Dni Otwartych, zapoznać się z ofertą edukacyjną PCE w Lęborku oraz poznać specyfikę kształcenia praktycznego w zawodach budowlanych, mechanicznych, odnawialnych źródeł energii i stolarstwa w Centrum Kształcenia Zawodowego w Lęborku.

Tegoż dnia poznali również specyfikę działalności zakładu pracy ZWAE w Kębłowie Nowowiejskim.

 

Jesienne Targi Edukacyjne i wizyta w zakładzie pracy Boplast w Lęborku

           Wybór szkoły ponadpodstawowej a w konsekwencji wybór zawodu i odnalezienie się na rynku pracy jest dla młodego człowieka dużym wyzwaniem. Aby pomóc uczniom w podjęciu dobrych decyzji związanych z wyborem zawodu zorganizowano 17 listopada 2022 r. wyjazd na Jesienne Targi Edukacyjne oraz do zakładu pracy Boplast w Lęborku.

           W sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku na Jesiennych Targach Edukacyjnych uczniowie mogli zapoznać się: z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Lęborskiego, z ofertą szkoleniową Powiatowego Urzędu Pracy oraz z firmami współpracującymi ze szkołami.

          Następnym punktem wyjazdu była wizyta w Zakładzie Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast Sp. z o.o. Zakład ten jest liderem na rynku polskim w produkcji elementów izolacji na bazie żywic epoksydowych od 1960 roku.

Produkowane wyroby izolacyjne stosowane są w aparatach i urządzeniach elektroenergetycznych w kraju i za granicą.

W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym uczniowie dowiedzieli się: jaki jest asortyment wyrobów (izolatory wsporcze od 0,2 do 42kV, izolatory wsporcze pojemnościowe od 7,2 do 42kV, izolatory przepustowe od 7,2 do 42kV, izolatory osłonowe od 7,2 do 42kV, izolatory specjalne, wskaźniki napięcia oraz wskaźniki napięcia z blokadą, elementy izolacyjne z tworzyw termoplastycznych, detale metalowe do aparatów elektrycznych i rozdzielnic SN), jak wygląda proces produkcji, na czym polega praca zatrudnionych tam osób. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym parkiem maszynowym sterowanym przez najnowsze oprogramowanie komputerowe.`

            Dziękujemy pracownikom firmy za umożliwienie odbycia wycieczki po zakładzie, za miłe przyjęcie i przekazanie rzetelnych informacji oraz poświęcenie cennego czasu.

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 950 697
Wczoraj: 306
Dzisiaj: 220
Online: 2
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem