2022/2023

Informator szkolny 2022-2023

 

Droga do szkoły ponadpodstawowej

 

Jesienne Targi Edukacyjne i wizyta w zakładzie pracy Boplast w Lęborku

           Wybór szkoły ponadpodstawowej a w konsekwencji wybór zawodu i odnalezienie się na rynku pracy jest dla młodego człowieka dużym wyzwaniem. Aby pomóc uczniom w podjęciu dobrych decyzji związanych z wyborem zawodu zorganizowano 17 listopada 2022 r. wyjazd na Jesienne Targi Edukacyjne oraz do zakładu pracy Boplast w Lęborku.

           W sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku na Jesiennych Targach Edukacyjnych uczniowie mogli zapoznać się: z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Lęborskiego, z ofertą szkoleniową Powiatowego Urzędu Pracy oraz z firmami współpracującymi ze szkołami.

          Następnym punktem wyjazdu była wizyta w Zakładzie Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast Sp. z o.o. Zakład ten jest liderem na rynku polskim w produkcji elementów izolacji na bazie żywic epoksydowych od 1960 roku.

Produkowane wyroby izolacyjne stosowane są w aparatach i urządzeniach elektroenergetycznych w kraju i za granicą.

W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym uczniowie dowiedzieli się: jaki jest asortyment wyrobów (izolatory wsporcze od 0,2 do 42kV, izolatory wsporcze pojemnościowe od 7,2 do 42kV, izolatory przepustowe od 7,2 do 42kV, izolatory osłonowe od 7,2 do 42kV, izolatory specjalne, wskaźniki napięcia oraz wskaźniki napięcia z blokadą, elementy izolacyjne z tworzyw termoplastycznych, detale metalowe do aparatów elektrycznych i rozdzielnic SN), jak wygląda proces produkcji, na czym polega praca zatrudnionych tam osób. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym parkiem maszynowym sterowanym przez najnowsze oprogramowanie komputerowe.`

            Dziękujemy pracownikom firmy za umożliwienie odbycia wycieczki po zakładzie, za miłe przyjęcie i przekazanie rzetelnych informacji oraz poświęcenie cennego czasu.

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na CZWARTEK:

Gołąbki w sosie pomidorowo - ziołowym 200g/90ml, ziemniaki z wody z koperkiem 200g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200ml, Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 654 761
Wczoraj: 426
Dzisiaj: 12
Online: 4
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem