2018/2019

Spotkanie z przedstawicielami I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku

         15 marca 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy ósmej oraz klasy trzeciej gimnazjum z przedstawicielami I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku. Uczniowie zostali zapoznali z ofertą „Żeroma” oraz  z konkretami przekazanymi w formie prezentacji multimedialnej. Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki prezentujące atuty liceum. 


Spotkanie z przedstawicielem PCE w Lęborku

 

      W ramach wyboru dalszej ścieżki kształcenia, 14 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się trzecie już spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lęborskiego. Tym razem naszych trzecioklasistów oddziału gimnazjalnego i uczniów klasy ósmej odwiedził doradca zawodowy Powiatowego Centrum Edukacyjnego (była Budowlanka) Pan Sławomir Hryczak z uczniami.

     Podczas spotkania przedstawiono uczniom ofertę edukacyjną szkoły, warunki nauki i specyfikę poszczególnych zawodów. 


Spotkanie z przedstawicielem ZSMI w Lęborku
      07 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie uczniów klasy 7 i 8 oraz klasy 3 oddziału gimnazjalnego z przedstawicielem szkoły ponadgimnazjalnej - Panem Mirosławem Naczke - wicedyrektorem Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.
      Celem spotkania było przybliżenie oferty edukacyjnej ZSMI w Lęborku na najbliższy rok szkolny.

V edycja Nerd Night w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku

 30 listopada 2018 r. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w pokazach i warsztatach naukowych z chemii, fizyki, biologii, geografii, informatyki, matematyki oraz historii, języka polskiego oraz języków obcych.

Więcej informacji pod linkiem:

http://lo1.lebork.pl/aktualnosci/740-nerd-night-po-raz-piaty-gal

http://lo1.lebork.pl/aktualnosci/741-nerd-night-2018-w-obiektywie-e-w

 


Spotkanie z przedstawicielem Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku

         23 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów oddziału gimnazjalnego i klasy ósmej Szkoły Podstawowej z przedstawicielem Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku. Podczas spotkania przedstawiono uczniom ofertę edukacyjną szkoły, warunki nauki i specyfikę poszczególnych zawodów.

 


30 listopada 2018 (piątek) w I Liceum Ogólnokształcącym  przy ulicy Dygasińskiego 14 w Lęborku - V edycja Nerd Night 

 

Noc naukowców rozpocznie się o godzinie 16.00.

Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w pokazach i warsztatach naukowych z chemii, fizyki, biologii, geografii.


W piątek, 16 listopada wieczór pełen atrakcji w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agroturystyki

 
16 listopada, w godzinach 17:00 – 21:00, 
lęborski Rolniczak zaprasza uczniów klas 8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjów oraz  ich opiekunów na wieczór z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

       Organizowany przez Rolniczak „Wieczór Odkrywający Zainteresowania” pozwoli uczniom szkół podstawowych podjąć w przyszłości decyzje co do wyboru zawodu w szkole ponadpodstawowej czy ponadgimnazjalnej.  

 

Więcej informacji: http://lebork.naszemiasto.pl/artykul/w-piatek-16-listopada-wieczor-pelen-atrakcji-w-zespole,4883270,art,t,id,tm.html


Pobyt w zakładzie pracy ZWAE oraz na Jesiennych Targach Edukacyjnych
 

           Wybór szkoły ponadgimnazjalnej czy ponadpodstawowej a konsekwencji wybór zawodu i odnalezienie się na rynku pracy jest dla młodego człowieka dużym wyzwaniem. Aby pomóc uczniom w podjęciu dobrych decyzji związanych z wyborem zawodu zorganizowano 25 października 2018 r. wyjazd do zakładu pracy ZWAE w Kębłowie Nowowiejskim oraz na Jesienne Targi Edukacyjne.

            W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym ZWAE uczniowie dowiedzieli się jaki jest asortyment wyrobów, jak wygląda proces produkcji, na czym polega praca zatrudnionych tam osób, jakie są kryteria przyjęć na dane stanowisko, oraz jakie niezbędne wykształcenie należy posiadać, aby móc wykonywać dany zawód.

            W sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku na Jesiennych Targach Edukacyjnych uczniowie mogli zapoznać się: ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych Powiatu Lęborskiego, z ofertą szkoleniową Powiatowego Urzędu Pracy, z firmami współpracującymi ze szkołami oraz mieli możliwość konsultacji z powiatowym doradcą zawodowym.

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 935 733
Wczoraj: 574
Dzisiaj: 243
Online: 4
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem