Projekt „Pomorskie Żagle Wiedzy - rozwój kompetencji kluczowych uczniów” - biwak w Pucku

 

20 uczniów z naszej szkoły z klas V-VII w miniony weekend uczestniczyło w biwaku w Pucku w ramach  projektu pn.: „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Główny cel projektu stanowi realizacja działań dotyczących edukacji morskiej i żeglarskiej oraz wykorzystywanie ich w procesie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów, a także promowanie zawodów związanych z morzem oraz wzorców aktywnego uczestnictwa w sporcie i rekreacji.

Na uczniów czeka całe mnóstwo ciekawych działań, a pierwsze z nich już za nami, mianowicie biwak w Pucku. Założeniem wyjazdu było poznanie podstawowych zagadnień związanych z żeglarstwem. Uczestnicy zajęć mieli okazję zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa na wodzie, funkcji poszczególnych członków załogi, zasad prowadzenia jachtu pod żaglami (wyprzedzania oraz wykonywania podstawowych manewrów). Ciekawym elementem była nauka uczenia się węzłów wykorzystywanych w żeglarstwie. Ponadto uczniowie poznali historię miasta Pucka i zwiedzili jego najciekawsze zakątki.

 

To dopiero początek fascynującej przygody w projekcie, na uczestników czeka jeszcze wiele niesamowitych i kształcących atrakcji!

 

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PIĄTEK:

Grochówka z ziemniakami i majerankiem 300ml, kiełbasa z rusztu z ketchupem 100g/20mlLicznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 738 865
Wczoraj: 569
Dzisiaj: 253
Online: 1
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem