Zajęcia logopedyczne

      W naszej szkole uczniowie objęci są pomocą logopedyczną.

O rozwój mowy dbają wszyscy nauczyciele i wychowawcy w odpowiednim zakresie. Ponadto prowadzone są zajęcia specjalistyczne prowadzone przez logopedę szkolnego.

       Na zajęcia logopedyczne kwalifikowani są uczniowie posiadające opinię, w której zawarte są wskazania do podjęcia zajęć logopedycznych w szkole oraz ci, którzy zostali zakwalifikowani do terapii przez logopedę szkolnego. Zajęcia logopedyczne prowadzone są grupowo lub jeśli zaistnieje taka potrzeba indywidualnie. Dzieci łączone są w grupy według problemów wymowy i wieku.

 

       Mowa w dużej mierze wpływa na całokształt rozwoju dziecka, a szczególnie na jego powodzenie w szkole. Daje możliwość  komunikacji, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, własnych opinii i uczuć.

       Podstawą dla wyraźnej wymowy jest prawidłowe oddychanie, czysta fonacja, umiejętna artykulacja przy sprawnie funkcjonujących narządach mowy, umiejętność różnicowania dźwięków oraz prawidłowa analiza i synteza słuchowa.

 

DRODZY RODZICE PAMIĘTAJCIE:

  1. Ćwiczymy z dzieckiem 2 razy dziennie po 10 minut.
  2. Ćwiczenia wykonujmy wspólnie z dzieckiem przed lustrem.
  3. Ćwiczenia utrwalające wymowę wywołanej głoski powtarzamy każdego dnia (jeśli do utrwalania mamy  np. utrwalanie głoski sz na początku wyrazu – powtarzamy te wyrazy codziennie, jeśli dziecko ma za zadanie ułożyć zdania to układa te zdania każdego dnia, jeśli odpowiedzieć na pytania do tekstu to również powtarza tę czynność codziennie, itp.).
  4. Ćwiczenia logopedyczne polegają na powtarzaniu. Jeśli dziecko wykonuje dane ćwiczenie pisemnie, to powinno je również powtórzyć każdego dnia ustnie .
  5. Jeżeli dziecko ćwicząc z Państwem poprawnie wymawia utrwalaną głoskę, to zwracamy mu również uwagę na właściwą jej wymowę poza ćwiczeniami. Dziecko w taki sposób uczy się kontrolować swoje wypowiedzi.
  6. Na zajęciach dziecko zawsze powinno mieć zeszyt do wpisywania zaleconych  do domu ćwiczeń.

Na stronie internetowej domologo.pl jest wiele ciekawych zadań logopedcznych.

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na CZWARTEK:

Bitki ze schabu w sosie własnym 100g/90ml, kasza bulgur 150g, surówka z buraczków z cebulką i olejem 120g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200ml Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 862 379
Wczoraj: 505
Dzisiaj: 143
Online: 2
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem