Akademia Bezpiecznego Puchatka. Edycja II- kl. I

 

 

Pierwszoklasiści kontynuują naukę zasad bezpieczeństwa. W drugiej części zajęli się tematem "Jesteśmy bezpieczni na drodze". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się: 

- Z czego składa się droga? 

- Jakie są zasady bezpiecznego zachowania na drodze?

- Jak przechodzić przez jezdnię?

- Jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, deskorolce, hulajnodze?

- Na czym polega ostrożność?

- Jakie są rodzaje znaków drogowych?

Uczniowie wykonali makietę drogi wraz ze znakami drogowymi, pojazdami i uczestnikami ruchu drogowego. Makieta stała się dla nich także świetnym narzędziem do wspólnej zabawy. 

Dzieci poznały kolejną część komiksu przygotowanego przez Puchatka, wymyśliły jej dalszą część, a także obejrzały film edukacyjny pt. "Jesteśmy bezpieczni na drodze". Po omówieniu filmu poznały rymowankę o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i ubrane w kamizelki odblaskowe poszły wcielić w życie poznane zasady na pobliskim przejściu dla pieszych. Następna część zajęć okazała się najbardziej ulubioną, a była to zabawa w klasie "Przejście dla pieszych". Dzieci przez kilka dni wcielały się w rolę pieszych, kierowców i sygnalizatora dla pieszych. Tej aktywności żadnego dnia nie było im dość. 

Poza tym, poznały także rodzaje znaków drogowych i ich znaczenie. Otrzymały również sylwety rowerzysty, dziecka na deskorolce i hulajnodze. Miały przygotować postać do jazdy, dorysowując jej brakujące elementy. Po wykonaniu zadania nauczyciel przeprowadził przegląd techniczny. 

Na zakończenie oczywiście do Karty Superbohatera zostały wklejone Ikony Supermocy OSTROŻNOŚĆ.

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PIĄTEK:

Zupa z ciecierzycy z ziemniakami 300ml, filet rybny smażony 110g, surówka z selera z rodzynkami 120g, ziemniaki z wody  z koprem 200g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 823 829
Wczoraj: 733
Dzisiaj: 146
Online: 6
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem