102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto dla każdego Polaka. Obchodzone jest dla upamiętnienia wydarzeń z 11 listopada 1918r. Po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarczy i życia społecznego, często będąc z tego powodu prześladowanymi, szykanowanymi i aresztowanymi.

Dzień ten powinien przypominać Polakom, że wolność- niepodległość raz zdobyta nie jest dobrem trwałym, tylko danym - więc trzeba ją pielęgnować.

              Święto Niepodległości, ustanowione na mocy Ustawy z dnia 23 kwietnia 1937r., zostało zniesione po II wojnie światowej w 1945r., a przywrócone Ustawą z dnia 15 lutego 1989r.

Drodzy Uczniowie i Rodzice zachęcamy Was do świętowania tego ważnego w dziejach naszego państwa wydarzenia.

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na WTOREK:

Zupa brokułowa z ziemniakami i śmietaną 300ml, klopsiki wieprzowo-drobiowe w sosie pomidorowym z ziołami 100g/90ml, surówka z jabłka i selera z orzechami włoskimi 120g, ziemniaki z koperkiem 200g, kompot owocowy lub woda  z cytryną 200mlLicznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 222 329
Wczoraj: 654
Dzisiaj: 297
Online: 6
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem