Jesień w sadzie i w ogrodzie

     

       Dzieci z kl. I  realizowały krąg tematyczny „Kolory i dary jesieni”. Głównymi celami działań dydaktyczno - wychowawczych było poznanie drzew owocowych i roślin warzywnych w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym, określanie różnic między sadem a ogrodem oraz kształtowanie nawyku spożywania owoców i warzyw.

       W czasie realizacji tematu, uczniowie byli na wycieczce w pobliskim ogródku.  Obserwowali warzywa na grządkach, owoce na drzewach i jesienne prace.

 W sali powstał kącik przyrody wzbogacony w okazy warzyw i owoców przyniesione przez dzieci. W trakcie zajęć uczniowie utrwalili nazwy popularnych gatunków owoców i warzyw, poznali ich smaki, a przede wszystkim przekonali się o tym, iż są one doskonałym źródłem witamin.

       Z tej okazji pierwszoklasiści wykonali ze swoich darów owocowe szaszłyki, segregowali, liczyli i porównywali owoce oraz warzywa.

Podsumowaniem zajęć była praca plastyczno - techniczna.

 

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PONIEDZIAŁEK:

Zupa brokułowa 300ml, potrawka z piersi kurczaka z ryżem 200g/150g, kompot z mieszanki owocowej lub woda z cytryną 200mlLicznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 201 659
Wczoraj: 587
Dzisiaj: 311
Online: 5
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem