Przedstawienie teatralne "Pippi Pończoszanka"

 

 

24 września uczniowie klas O-III odwiedzili Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku. Podczas wizyty dzieci obejrzały spektakl pt. "Pippi Pończoszanka" stworzony na podstawie opowieści Astrid Lindgren.

Tytułowa Pippi ma niesamowity temperament. Jest bardzo bezpośrednia w rozmowach z dorosłymi, ma bogatą wyobraźnię, jest odważna i lojalna. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców małego miasteczka jest pretekstem do powstania wielu nieporozumień i komicznych sytuacji. Historia piegowatej dziewczynki z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami za pomocą dowcipu opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją. Pippi jest sama, bez rodziców, w nowym miejscu. Musi minąć sporo czasu i wydarzyć się coś naprawdę ważnego, by wszyscy mogli się do siebie przekonać i wzajemnie zaakceptować.

Adaptacja przygód rudowłosej dziewczynki okazała się bardzo żywiołowym przedstawieniem. Inscenizacja bawi, zaskakuje i uczy młodego odbiorcę zadawania pytań, namawia do wychodzenia poza schematy i posiadania własnego zdania i wyobraźni. Wariacje muzyczne podbiły serca widzów z naszej szkoły. Wychodząc z teatru, dzieci nuciły bowiem poznane piosenki, a podczas oglądania świetnie bawiły się razem z aktorami.

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 136 827
Wczoraj: 541
Dzisiaj: 55
Online: 3
c) 2012-2020 by spmaszewko.pl
RSS
MAPA STRONY
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem