Wyjazd na lodowisko do Łeby w ramach projektu "Łyżwy i ja. Nauka i zabawa"

Uczniowie naszej szkoły propagują różne formy spędzania wolnego czasu. Jedną  z nich jest doskonalenie, a dla niektórych nauka umiejętności jazdy na łyżwach. W tym celu uczniowie z klasy V  w ramach projektu „Łyżwy i ja. Nauka i zabawa” w najbliższym czasie będą uczęszczać w wyjazdach  na lodowisko do Łeby. Odbyły się już dwa wyjazdy.

Cele wyjazdu to: wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach, propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań, pokonywanie własnych słabości i lęków; rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu, hartowanie i uodpornianie organizmu, utrwalanie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.

Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Zawsze jednak wszystkim towarzyszył uśmiech.

 Uczestnicy wyjazdu przekonali się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy. Jednak po opanowaniu podstawowych umiejętności jazdy, przynosi niesamowitą frajdę i przyjemność.

Wszyscy bawili się znakomicie. Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wracaliśmy ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany.

 

 

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PONIEDZIAŁEK:

Kapuśniak z kiszonej kapusty z ziemniakami i kiełbaską 300ml,  potrawka z piersi kurczaka i indyka z mieszanką chińskich warzyw 150g/150g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200mlLicznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 681 332
Wczoraj: 460
Dzisiaj: 52
Online: 2
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem