Międzynarodowy Dzień Kropki

       15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

       W naszej szkole uczniowie klasy III  od samego rana cieszyli  się tym dniem! Na naszych ubraniach pojawił się kropkowany deseń. Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

       Tego dnia odbyły się zajęcia, których główną bohaterką była kropka. Były gry matematyczne, kodowanie, wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Dzieci tworzyły  prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

       Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na CZWARTEK:

Gołąbki w sosie pomidorowo - ziołowym 200g/90ml, ziemniaki z wody z koperkiem 200g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200ml, Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 654 756
Wczoraj: 426
Dzisiaj: 7
Online: 1
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem