Czyściochowa Akademia- kl. 1

 

Uczniowie I klasy zaangażowali się w ogólnopolski program edukacyjny "Czyściochowa Akademia". Jego celem jest kształtowanie i utrwalanie nawyków higienicznych u uczniów oraz wsparcie nauczycieli w edukacji na temat budowania odporności organizmu wśród uczniów klas I. Wiedza w programie przekazywana jest w angażującej formie doświadczeń i eksperymentów. W każdy obszar tematyczny uczniowie zostają wprowadzeni filmem edukacyjnym. Zajęcia w oparciu o program "Czyściochowej Akademii" nie tylko pobudzają wyobraźnię, lecz także zachęcają do aktywnego udziału w lekcji. Pomoce edukacyjne otrzymane do realizacji zajęć (m.in. plakaty informacyjne, książeczki z propozycjami eksperymentów, pieczątka, zapinki, naklejki, tabliczki z oznaczeniem grup, tabela na punkty oraz dyplomy) bardzo je uatrakcyjniają. 

 

Podczas zrealizowanych zajęć dzieci poznały zasady:
- higieny jamy ustnej, nosa, uszu i dłoni,
- korzystania z toalety, 
- mycia ciała i włosów,
- pielęgnacji skóry.

 

Wykonaliśmy eksperymenty: "Nos jako filtr", "Jak powstają dziury w zębach?" i "Jak usunąć brud?". Wnioski z obserwacji przy ostatnim doświadczeniu były jednoznaczne: Brud jest wszędzie i, żeby go usunąć musimy użyć środków do higieny. Eksperyment z zębami pozwolił nam zobaczyć, jak destrukcyjnie cukier wpływa na nasze szkliwo i powoduje próchnicę. Natomiast stworzony przez nas "śluz" udowodnił, jak trudno jest przedostać się zarazkom przez nos będący naturalnym filtrem. Kolejne doświadczenia m.in. z użyciem deski klozetowej, wykonamy w domu z rodzicami.

 

Z zastosowaniem kart pracy wykreśliliśmy niepasujące elementy, po połączeniu kropek poznaliśmy miejsca pełne bakterii, wyszukaliśmy różnice i elementy na ilustracji oraz odszyfrowaliśmy zasadę dokładnego mycia dłoni. Zwieńczeniem cyklu zajęć był "Turniej podsumowujący", w którym zwyciężyła Lila. Zdobyła najwięcej naklejek i pieczątek, wykazując się wiedzą i szybkością odpowiedzi. Wszystkie dzieci otrzymały także dyplomy udziału w programie. Udanego eksperymentowania z rodzicami! :)

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PIĄTEK:

Zupa z ciecierzycy z ziemniakami 300ml, filet rybny smażony 110g, surówka z selera z rodzynkami 120g, ziemniaki z wody  z koprem 200g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 823 812
Wczoraj: 733
Dzisiaj: 129
Online: 3
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem