105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

   "Choćbyś cały świat przemierzył i tysiące poznał dróg, nie zapomnij polnych ścieżek, byś do Polski trafić mógł" - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole.

Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas I – VII oraz oddziału przedszkolnego.  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Montaż słowno-muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni oraz wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od czasów zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Odzyskania  Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PIĄTEK:

Zupa z ciecierzycy z ziemniakami 300ml, filet rybny smażony 110g, surówka z selera z rodzynkami 120g, ziemniaki z wody  z koprem 200g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 823 831
Wczoraj: 733
Dzisiaj: 148
Online: 4
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem