Drugoklasiści przed wakacjami

 

 

W ostatnim miesiącu szkoły przed wakacjami drugoklasiści postanowili powtórzyć i utrwalić poznany materiał. Sprawdzili siebie w grach edukacyjnych poświęconych trudnościom ortograficznym oraz gramatycznym. Wszyscy chętnie współpracowali i, co najważniejsze, dobrze się przy tym, bawili.

 

 

Dzieci uporządkowały również swoją wiedzę w zakresie poznanych lektur. Pomogły im w tym ćwiczenia interaktywne.

 

 

Podczas zajęć komputerowych ćwiczyły umiejętność wykonywania działań matematycznych w grach komputerowych.

 

 

Poznały kilku znanych wynalazców m.in. Tomasza Edisona oraz Ludwika Pasteura. Dowiedziały się, jak na współczesne życie ludzi wpłynęły ich wynalazki.

 

 

Z tangramów tworzyły obrazki według wzoru. Wspólnie ułożyły mapę Polski, wskazały na niej wybrane miasta i rzeki.

 

 

W klasie zostały ogłoszone wyniki całorocznego konkursu na najbardziej aktywnych uczniów podczas lekcji. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

 

 

Otrzymaliśmy też wyniki i dyplomy za udział w konkursie „SYNAPSIK”. Wykonaliśmy kilka ciekawych doświadczeń m.in. z sodą i octem, który okazał się ulubionym przez dzieci. Wykonały go aż kilkakrotnie i postanowiły powtórzyć „wybuch wulkanu” w domu.

 

 

Przypomnieliśmy sobie informacje o zdrowym odżywianiu, dbaniu o siebie i aktywności fizycznej, a także zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Nie zabrakło także kolorowanek i zabaw plastycznych. Ostatniego dnia przed wypoczynkiem dzieci wykonały pracę plastyczną pod tytułem „Wakacyjne marzenia”.

 

 

Dzieci śpiewały poznane w ciągu całego roku szkolnego piosenki, tańczyły do nich i grały na instrumentach. Sporo czasu spędziliśmy również na placu zabaw oraz zjedliśmy nasze ulubione lody.

 

 

 

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PONIEDZIAŁEK:

Gulasz z łopatki wieprzowej  250g, mix z kaszy gryczanej i jęczmiennej 150g, surówka z ogórków konserwowych z marchewką i cebulą  120g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200mlLicznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 542 589
Wczoraj: 673
Dzisiaj: 130
Online: 9
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem