Piramida Zdrowia Pierwszoklasisty

          Uczniowie klasy pierwszej przystąpili już do ostatniego konkursu z cyklu "Zdrowo jem, więcej wiem". Tym razem celem zajęć było zapoznanie dzieci z Piramidą Zdrowia - pożądanym modelem zdrowego odżywiania. 

       Na początku lekcji uczniowie przenieśli się w odległe czasy

i w nieznane im miejsca. W tym celu zbudowali wehikuł czasu. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o starożytnym Egipcie i powstaniu piramid.

Następnie omówione zostały wszystkie piętra piramidy oraz znaczenie aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania. Kolejnym etapem była zabawa edukacyjna "Na które jadę piętro?". Dzieci, które wylosowały rysunek, za pomocą gestów starały się pokazać produkt z rysunku, a pozostałe odgadywały. Lekcja zakończyła się dyskusją na temat: "Jak zmienić zwyczaje żywieniowe na lepsze?". Uczniowie obiecali, że będą unikać słodyczy i słodkich napojów oraz zwiększą aktywność fizyczną i ograniczą czas spędzany przed telewizorem

i komputerem.

        W domu wykonali plakat "Piramidy Zdrowia". Na zebraniu rodzice otrzymali ulotkę dotyczącą Nowej Piramidy Zdrowia. 

Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
BIP Deklaracja dostępności

Jadłospis na PONIEDZIAŁEK:

Gulasz z łopatki wieprzowej  250g, mix z kaszy gryczanej i jęczmiennej 150g, surówka z ogórków konserwowych z marchewką i cebulą  120g, kompot owocowy lub woda z cytryną 200mlLicznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 542 602
Wczoraj: 673
Dzisiaj: 143
Online: 10
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem