Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju BRD

25 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Wicku odbył się Finał Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Naszą szkołę w grupie szkół podstawowych reprezentowali: Jonas Klaudia, Nikola Kaliszuk, Bartosz Strojnowski i Leszek Steinke. Drużynę gimnazjalną reprezentowali: Michał Stasiak, Dominik Sęktas oraz Monika Dziemiańczyk. Turniej składał się z trzech części. Po napisanym teście który obejmował przepisy ruchu drogowego oraz kolejność przejazdu pojazdów przez krzyżowania zawodnicy mimo trudnych warunków pogodowych przystąpili do  przejazdu toru przeszkód. Po prawie trzech godzinach zmagań komisja podliczyła uzyskane punkty przez poszczególnych zawodników i ogłosiła uczniom końcowe wyniki. Drużynowo zwycięzcami zostali: zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Maszewku oraz drużyna Gimnazjum z Wicka. Nasi gimnazjaliści zajęli II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej  I miejsce zajęła Klaudia Jonas a Bartosz Strojnowski miejsce III. III miejsce zajął również Michał Stasiak, wśród gimnazjalistów.